Rottweiler - Historia

Przygoda z Rottweilerami zaczęła się w roku 1986. Zajmując się profesjonalnie szkoleniem psów miałem okazję poznać tę rasę z najlepszej strony jako użytek i eksterier.

Pierwszy pies trafił do mojej hodowli w 1999 roku i była to zwyciężczyni wystaw CARYCA ALEGRANDA. Niestety, z powodu ciężkiej dysplazji stawu biodrowego zeszła z tego świata. Nie załamując się po tej stracie postanowiłem nabyć kolejnego psa. Trafiła do mnie wówczas wspaniała suczka SALSA PIOT-REN córka CH.Pl GECA Bevertal i SZANTY Magiery,wielokrotnie wygrywając  w roku 2000  zdobyła tytuł M?. ZW. Europy.Podczas swojego spełnionego życia wydała na świat wiele świetnego potomstwa.

FAITER ERFLOG BEA to  suka, która zawitała do Kennelu Korgal w 2000roku. Jest importowaną z Litwy córką CH. MAMBO VON DER TEUFELSBRÜCKE i CH. NATASCHY VOM VILSTALER LAND.Kilkukrotnie doskonała na wystawach bardziej wykazała się hodowlanie,wydając na świat kilka fajnych miotów z różnymi przodującymi w Polsce Championami.

Obecnie w hodowli przebywa doskonała BONA Canegro córka ZW.Św.CH.VDH CHANA von der Bleischstrasse i NOEMI Od Toma z Gór.

W 2010 przybyła do mnie nadzieja na przyszłość ku uprzejmości Świetnego hodowcy Kazia Federaka jego wychowanka OMA Cordis córka UNO von Hause Enzian  i rewelacyjnej INT.CH. LUBY Ankus.

Mam nadzieję, że dorobek hodowli będzie się powiększał i będziemy mogli dzielić się radością ze wszystkimi naszymi znajomymi, przyjaciółmi i właścicielami piesków z mojej hodowli.